ma.AquaFans.ru

Аквариум-аква кутија бета: преглед и прегледи

Аквариум Аква кутија Бета

Аква кутија бета

Пријатели, здраво на сите!

Јас се викам Julулија. Така се случи што неодамна ми се случи да ја посетам, заедно со администраторот на нашата страница, компанијата „АММА“, која е широко позната на рускиот зоолошки пазар и е еден од лидерите во индустријата.

Вреди да се каже дека компанијата „АММА“ зазема значителна ниша во сегментот на испорака на големо и производство на стоки за животни.

За мене беше многу интересно да ја посетам таквата реномирана компанија, да се запознаам со нејзините претставници и да слушнам од прва рака за најновиот живот на аквариумот. Но, разговорот денес нема да биде за тоа ... во одреден момент, неочекувано, вработените во компанијата тивко ми се јавија и ми рекоа: „Застани“ ... Стојам ... и тогаш, како снег на главата, ми даваат подарок аквариум Аква кутија Бета !!! Мојот прв нано аквариум!!!

Аква кутија Бета: преглед и прегледи

Не можете да замислите какви пријатни сензации имав во тој момент. Изразувам длабока благодарност за таков подарок, затоа што ќерка ми толку долго сонуваше за својот личен аквариум и конечно, нејзиниот сон се оствари.

Аква кутија Бета: преглед и прегледи

И, се разбира, искористувајќи ја оваа можност, не можам да помогнам, но да зборувам за овој аквариум на страниците на FanFish.

Штом се вративме дома, првото нешто што го распакував аквариумот и почнав да го оценувам.

Аква кутија Бета: преглед и прегледи

Аква кутија Бета: преглед и прегледи

Секој од нас, при изборот на аквариум, се води според главните критериуми за избор:

1. Соодветна големина (L * W * H).



2. Лаконски дизајн кој не го одвлекува вниманието од убавината на подводниот свет и се вклопува во ентериерот-

3. Квалитет и функционалност.

Аквариумот Aqua Box Betta 17l ги исполнува сите овие барања. од производителот АА-Аквариуми.

Овој модел совршено се вклопува во секој ентериер од канцелариската маса до детската соба, големината на нано чудо е 27х30х37,5 см. Мојот аквариум органски се вклопува во масата за кафе. Табелата е мала, што ќе биде погодно за мојата ќерка, која има само 3 години и 6 месеци, но таа веќе сака да се грижи за своето милениче - петелот на Петја. Шевовите на аквариумот се залепени со нетоксичен транспарентен силиконски лепак. Многу удобно стакло за покривање, со отсечени дупки за заклучување на жици од аквариумската опрема и место за хранење.

Дизајнот на аквариумот е многу добро развиен од производителот, а самиот комплет за аквариум е опремен со:



1. Филтер за дејство на пумпа со продуктивност од 200 л / ч. Филтерот има три оддели исполнети со потребните полнила (сунѓер / синтетички зимализатор / керамика + јаглен ако е потребно). Секој оддел лесно се исклучува и се отвора, вклучително. чистењето на филтерот нема да биде тешко дури и за дете. Регулатор на притисок се наоѓа на главата на филтерот. Филтерот е апсолутно тивок! Аквариумот може да се смести во спалната соба или во детската соба, вашиот сон или сонот на вашето бебе нема да бидат нарушени.

2. LED светилка 2x1 W HP Предводена од magictouch систем - ја менува светлината од дневна светлина во ноќна месечина со лесен допир. Ова ви овозможува да го користите аквариумот во детската соба како шармантна ноќна ламба и создава уникатна вечер удобност.

Theиците од филтерот и ламбата се правилно поставени во пластична кутија и имаат 1 приклучок на излезот, што е гаранција за безбедност на децата, плус се зачувани естетиката на аквариумот.

Самиот аквариум се наоѓа на штанд, кој покрај естетската компонента, има и практична функција. Има фиока со вградена тегла за добиточна храна и капак со цврсто прицврстување. Фиоката има и преграда за алатки за нега на аквариум.

Обемот на аквариумот и неговите димензии даваат простор за имагинација во неговиот аранжман. Нема граници и конвенции. И како што жителите на таков аквариум, петелка риба со ходници пигмени и ракчиња или микропарзивна галаксија ќе изгледаат одлично, но може да размислите за многу работи.

јум Смели и претворете ги вашите фантазии во реалност!

Мојот аквариум, по многу убедување, беше дизајниран лично од нашиот администратор. За еден час, тој направи прекрасен аквариум надвор од дијабазата и неколку растенија, јас не би го сторил тоа за една недела =) Подолу се прикажани фотографиите од мојата Aqua Box Betta.

Аква кутија Бета: преглед и прегледи

Аква кутија Бета: преглед и прегледи

Аква кутија Бета: преглед и прегледи

Аква кутија Бета: преглед и прегледи

Аква кутија Бета: преглед и прегледи

Аква кутија Бета: преглед и прегледи

Аква кутија Бета: преглед и прегледи

Аква кутија Бета Видео

Сподели на социјалните мрежи:

Слично
» » Аквариум-аква кутија бета: преглед и прегледи