ma.AquaFans.ru

Дали вреди да се започне со аквариум и риба, кои се лошите страни да ги разгледаме?

Дали вреди да се започне со аквариум и риба, кои се лошите страни да ги разгледаме?

Дали вреди да се започне со аквариум, кои се недостатоците да се разгледаат?

Ако мислите дека ова е друга статија што убедува и препорачува да добиете риба и аквариум, грешите!

1. БЕЗБЕДУВАЕ на Аквариум. Да, така е! Аквариумската опрема (филтер, аерација, компресори, итн.) Создава неверојатен шум, особено во текот на ноќта. И ако купите исто така ефтина кинеска опрема, тогаш ефектот на „велосипедистите во ноќта“ ви е обезбеден. Моите аквариуми се во кујната и во дневната соба. И кога ќе дојдат гости кај мене, јас конкретно не го исклучувам аквариумот за да гостите брзо заминат))) Секако, ова е шега! Но, размислете дали ви треба! Дали имате место каде зуи на аквариумот не предизвикуваат дива иритација?

2. Г.Дали треба да се бранат и замените аквариум вода неделно? И ова е скоро 30 литри на 100 литри аквариум неделно. Дали сте подготвени да го исчистите барем еднаш месечно?



3. Јас целосно заборавив, аквариум, опрема за аквариум, риба, препарати за аквариум - ДОБРО ДОБРА ПАРИ! Немојте да мислите дека трошењето на аквариум ќе снема трошоци.

4. РИБИТЕ СЕ СМЕТНИ И УМЕТ. Немојте да мислите дека откако ќе купат риба, ќе живеете 30 години. И верувајте ми, рибните трупови не се најдобриот поглед!



5. Аквариумот е тежок стакло стакло! Прашањето е, каде го ставате и каде да ги ставите децата што брзаат како луди и да се искачуваат таму каде што не треба?

6. Следниот недостаток на аквариумот, се разбира, не е само риба. Но, бидејќи зборуваме конкретно за нив, ќе го пријавам следново, ако планирате летен одмор, тогаш за жал нема да го оставите аквариумот „лице в лице“. Мора да ги оставите клучевите во станот на вашата сакана свекрва или да преговарате со драги соседи! Дека тие би се грижеле за аквариумот.

7. Па, како заклучок, ќе наведам неколку мали грижи и недостатоци на аквариумот: риба треба да се храни, аквариумот е губење електрична енергија, аквариумот може да мириса на лошо, не се препорачува да го инсталирате аквариумот во подрум или влажни простории (од него ќе има дополнителна влага), исто така, слушнав дека Во просторијата каде што стои аквариумот, не користете освежувач на воздухот.

ШТО? ЈА САКАМ ДА ГО ПРАВИМЕ РИБИ !!! НЕ?

Па, тогаш, добредојде во светот на аквариумските риби!

Сподели на социјалните мрежи:

Слично
» » Дали вреди да се започне со аквариум и риба, кои се лошите страни да ги разгледаме?